Producenci

Okulary Wiley-X, czyli kolejna misja weterana

Wiley-X to lider na rynku ochrony wzroku. Pracował na tę pozycję sporo czasu, bo w firma działa już od ponad 40 lat! Założona została przez weterana armii amerykańskiej, który wykorzystał swoje doświadczenie do realizacji misji – stworzenia najlepszej na świecie okularów balistycznych.

Trzeba przyznać, że udało mu się to! Dziś Okulary Wiley X znane są na całym świecie. Doceniane szczególnie w kręgach strzeleckich i militarnych. Wielu operatorów jednostek specjalnych decyduje się właśnie na okulary WileyX. Sam producent zapewnia, że dostarczają one bezkompromisową jakość. To niezwykle ważne przy doborze ochrony oczu.

Które okulary strzeleckie Wiley-X wybrać?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że którykolwiek model nie zostanie wybrany, to będzie świetnie spełniał swoje zadanie. Nie ma żadnych wątpliwości co do stopnia ochrony zapewnianego przez okulary strzeleckie tej marki. Wybierać będziemy między kolorami, wyglądem, budową oprawek i wizjerów oraz opcjami „dodatkowymi” jak lustro, czy polaryzacja na na szkłach.

Prostym, znanym i sprawdzonym modelem są okulary Wiley-X Saber Advanced. Charakteryzują się przede wszystkim uniwersalnością. Świetnie się sprawdzą przy mundurze jak i na zawodach strzeleckich. Spełniają najwyższe na świecie normy balistyczne. Zapewniają doskonałą ochronę przed elementami poruszającymi się z prędkością do 910 km/h. Dzięki zastosowaniu wymiennych zauszników okulary strzeleckie WileyX Saber Advanced świetnie współpracują z ochronnikami słuchu. Zastosowanie miękkiego paska pozwoliło uniknąć bolesnego dociskania plastikowych elementów do skóry głowy. Podobnie dobrze sprawdza się to w połączeniu z nakryciem głowy, na przykład czapkami od Helikon-Tex.

W ofercie znajdują się okulary z jeszcze mniej rozbudowanymi oprawkami – Wiley X Detection. Minimalistyczna budowa pozwoliła zmaksymalizować pole widzenia. Dzięki temu strzelca nie rozproszy, ani nie zaskoczy żaden element pominięty przez ograniczone pole widzenia.

Na drugim końcu skali znajdują się okulary WileX Peak. Jest to model w pełni zabudowany, to znaczy, że wizjer jest otoczony konstrukcją oprawki. Zapewnia to sztywną konstrukcję i klasyczny wygląd. Tym razem WileyX okulary zaprojektował tak, aby korzystający z nich poza strzelnicą właściciele pozostawali incognito. Podobnie jak spodnie Helikon-Tex, te okulary pozwalają pozostać w ukryciu, nie zdradzając tożsamości noszącego. Poza tym polaryzacja oraz niebieskie lustro świetnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu – na przykład podczas jazdy samochodem lub na rowerze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl